Jojobet Sitesi

Rospotrebnadzor, Navalny'nin kaldığı Tomsk oteli Xander'da ihlaller buldu

Rospotrebnadzor

Rospotrebnadzor çalışanları, Alexei Navalny'nin kaldığı Tomsk oteli Xander'da 13 ihlal buldu. Planlanmamış teftişin sonuçları, Rusya Federasyonu Başsavcılığının web sitesinde birleşik teftiş sicilinde yayınlanır.

Jojobet, 20 Ağustos - 16 Eylül tarihleri arasında Krylov Caddesi'ndeki Xander Otel'de bir teftiş gerçekleştirdi. Hemen 13 sıhhi standart ihlali tespit ettiler.Birleşik kayıtta yayınlanan verilere göre otel, temiz bulaşıkları kapalı dolaplarda saklama kuralını ihmal etti ve türlerine göre yiyecek saklama koşullarına uymadı. Ayrıca temizlik ekipmanları için özel bir yer yoktu ve mutfakta bulaşık yıkama kuralları ile ilgili bir talimat yoktu.

Denetime göre, personel donmuş gıdaların saklama koşullarını izlemedi, buzdolaplarında termometre yoktu ve gıda atık kaplarının kapakları yoktu. Müfettişler otelde eşlik eden belgeler olmadan yiyecek buldular ve oteldeki Velvet restoranda aşçının ellerinden çıkan çamaşırlarda E. coli Enterobacter cloacae buldular.

Ağustos ayının sonunda politikacı Alexei Navalny bu otelde kaldı. 20 Ağustos'ta Tomsk'tan Moskova'ya giden bir uçuş sırasında hastalandı . Uçak acilen Omsk'a indi. Navalny hastaneye kaldırıldı ve solunum cihazına bağlandı. Komaya girdi. Politikacı, 22 Ağustos'tan beri Berlin'deki Charité kliniğinde bulunuyor. Omsk doktorları zehirlenme olasılığını dışladı, ancak Almanlar, politikacının vücudunda Novichok grubuna ait bir sinir gazının izlerinin bulunduğunu bildirdi.

Navalny'nin destekçileri, politikacının kaldığı Tomsk otelindeki odada bulunan su şişelerini yanlarına aldılar. Onlara göre bu şişelerde "Novichok" izleri bulundu.

© 2023 Tüm hakları Saklıdır.
Şartlar ve Koşullar  |   Gizlilik ve Çerez Politikası