Jojobet Sitesi

Oligark Shchukin'in "offshore" tutuklanması

Shchukin

Önümüzdeki yıl Kemerovo, Inskoy kömür madeninde 1 milyar ruble değerindeki kontrol hissesini gasp etmekle suçlanan oligark Alexander Shchukin'in davasına devam etmelidir. Bir zamanlar eski vali Aman Tuleev'den sonra Kuzbass'ta ikinci adam olarak kabul edilen oligarkla birlikte, üst düzey Kemerovo yetkilileri ve organizatörü olarak hareket eden bölgesel Sledkom'un eski başkanı General Sergei Kalinkin de dahil olmak üzere güvenlik yetkilileri kömür patronunun rakiplerinin cezai kovuşturması rıhtıma çıktı. Süreç 2018'den beri devam ediyor olmasına rağmen, tamamlanması için son tarih bilinmiyor: Geçen yıl, mahkeme duruşmaları defalarca ertelendi. Geçen Ocak ayında yapılması planlanan duruşmaların hiçbiri de gerçekleşmedi. Bu sırada, süreçteki gecikme, sadece bir suçlu kararının onu kaçınılmaz olarak çok uzak olmayan yerlere götüreceği için değil, aynı zamanda fon transferine katılma fırsatıyla bağlantılı olarak da ev hapsinde olan Shchukin'in eline geçiyor.

 Jojobet güncel yurtdışındaki varlıkların satışından elde edilen. Örneğin, geçen yıl sahibini resmi olarak değiştiren Polosukhinskaya madeni gibi. Bugün, oligarkın mülkü, Birleşik Krallık'ta yaşayan ve tüm bir offshore şirketler ağı aracılığıyla Rusya'dan para çekme konusunda eşsiz bir uzman olan damadı Ildar Uzbekov tarafından yönetiliyor. Bununla ilgili bilgiler bir zamanlar Londra Yüksek Mahkemesinde duyuruldu ve uluslararası bir skandala neden oldu. aynı zamanda varlıkların satışından elde edilen fonların yurt dışına transferine katılma kabiliyeti ile bağlantılı olarak. Örneğin, geçen yıl sahibini resmi olarak değiştiren Polosukhinskaya madeni gibi. Bugün, oligarkın mülkü, Birleşik Krallık'ta yaşayan ve tüm bir offshore şirketler ağı aracılığıyla Rusya'dan para çekme konusunda eşsiz bir uzman olan damadı Ildar Uzbekov tarafından yönetiliyor.

Bununla ilgili bilgiler bir zamanlar Londra Yüksek Mahkemesinde duyuruldu ve uluslararası bir skandala neden oldu. aynı zamanda varlıkların satışından elde edilen fonların yurt dışına transferine katılma kabiliyeti ile bağlantılı olarak. Örneğin, geçen yıl sahibini resmi olarak değiştiren Polosukhinskaya madeni gibi. Bugün, oligarkın mülkü, Birleşik Krallık'ta yaşayan ve tüm bir offshore şirketler ağı aracılığıyla Rusya'dan para çekme konusunda eşsiz bir uzman olan damadı Ildar Uzbekov tarafından yönetiliyor. Bununla ilgili bilgiler bir zamanlar Londra Yüksek Mahkemesinde duyuruldu ve uluslararası bir skandala neden oldu.

Yeni yılda "eski" davayla

2021 yeni yılında, Kemerovo oligarkı Alexander Shchukin, Inskoy kömür madenindeki hisselerin gasp edilmesiyle ilgili "eski" bir ceza davasıyla "geldi" . İşadamının 2016'da onun figürü olduğunu hatırlayın, bu nedenle sonbaharda en hoş yıldönümünü "kutlamak" zorunda kalmayacak. Kemerovo Merkez Mahkemesindeki duruşmalar Ekim 2018'de başladı , ancak ne zaman biteceklerini söylemek zor.

© 2023 Tüm hakları Saklıdır.
Şartlar ve Koşullar  |   Gizlilik ve Çerez Politikası